مطالب

انواع سنسورهای دستگاه های اثر انگشتی

انواع سنسورهای دستگاه های اثر انگشتی

انواع سنسورهای دستگاه های اثر انگشتی ؛ حسگر یا سنسور نوعی تبدیل کننده است که انرژی را از نوعی به نوع دیگر (الکتریکی) تبدیل می کند.

انواع سنسورهای دستگاه های اثر انگشتی ؛ سنسور ها و حسگرها

حسگر یا سنسور نوعی تبدیل کننده است که انرژی را از نوعی (دما – حرارت – فشار – رطوبت و…) به نوع دیگر (الکتریکی) تبدیل می کند.
سنسور ها یا حسگر ها در انواع و مدل های مختلفی ارائه شده و کاربرد های متفاوتی دارند. در این مقاله قصد داریم شما را با سنسور های دستگاه حضور و غیاب آشنا نماییم سنسورهای به کار رفته در این دستگاه ها به دو نوع سنسورهای نوری و سنسورهای خازنی تقسیم می گردند.

سنسورهای دستگاه های اثر انگشتی ؛ سنسورهای خازنی:

این نوع سنسور در دستگاه های حضور و غیاب قدیمی مورد استفاده قرار میگرفت که کار کردن با آن کمی مشکل بود و در هنگام تشخیص نیاز به کمی فشار دادن اثرانگشت بر روی سنسور بود ، از نقاط ضعف این سنسور ها می توان به امکان تقلب در آن اشاره کرد.

سنسورهای نوری:

این سنسورها بعد از مدل خازنی وارد بازار شد.نحوه عملکرد اسنکر نوری ( optical ) به این شکل است که بعد گذاشتن انگشت روی منشور سطح پوست توسط نور درخشیده شده شناسایی می شود و بدین ترتیب اسکنر اثرانگشت عمل می کند.
از خصوصیات این نمونه سنسور می توان به قابلیت ضد تقلب، ضد خش بودن آن اشاره کرد که با گذشت زمان تاثییری بر عملکرد تشخیص دستگاه حضور و غیاب نمی گذارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با راما سیستم تماس بگیرید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *