مطالب

آشنایی با بارکد خوان میوا

Meet Barcode Juan Miva
در سال های نچندان دور، صاحبان کسب و کار برای کنترل امور روزانه نظیر خرید، موجودی، فروش و … در پایان هر روز ساعت های متمادی را صرف شمارش موجودی انبار، قفسه ها، مرور یادداشت های دفترچه و … می کردند.مشتریان در صف های طولانی قرار میگرفتند تا یک به یک کالاهای خریداری شده شان محاسبه و تسویه گردد.امروزه هنوز هم در بخش عمده ای از صنوف کشورمان مشکلات فوق ملاحظه می گردد.لیکن با معرفی فناوری های جدید در قالب تجهیزات فروشگاهی و نرم افزارهای قابل اتکا (راهکارهای فروشگاهی) در این حوزه، بسیاری از مشکلات مذکور مرتفع شده است.با استفاده از راهکارهای فروشگاهی صاحبان کسب و کار به راحتی فرآیندهای پایه مدیریتی را انجام داده و کلیه اطلاعات کلیدی جهت تصمیم گیری در زمینه فروش، خرید و اطلاعات کالاهای خود را در دست دارند.در ادامه مطلب با راما سیستم همراه باشد
بارکد اسکنر یکی از دستگاه هایی که امروزه مورد استفاده بسیاری از فروشگاه ها قرار گرفته است. دستگاهی که برای اسکن بارکد روی محصولات، جهت کسب اطلاعات دقیق کالاها و نمایش آنها در سیستم میباشد.از شرکت های سازنده که به تولید این محصول پرداخته Meva بوده. ما در این مقاله قصد دارید به معرفی بارکد خوان میوا بپردازیم.در ادامه مطلب با راما سیستم همراه باشید.
ویژگی بارکد اسکنرهای Meva
طیف وسیعی از بارکد اسکنرها جهت استفاده در صنوف مختلف
دارای پایه (Stand)
پشتیبانی ویژه جهت تعبیه پورت های خاص نظیر پورت سریال و …
بارکد خوان ها به دو نوع لیزری و نوری تقسیم میشوند:
لیزر تکنولوژی قدیمی بارکد اسکنر است که از طریق تاباندن یک نور قوی بر روی سطح بارکد آن را می خواند.مزیت بارکد خوان لیزری در محیط های کم نور می باشد.همچنین این بارکد خوان ها می توانند بارکد را در فواصل دورتر (بعضی از مدل ها حتی تا 4،5 متر) نیز بخوانند.این مدل از دستگاه ها نمیتوانند بارکدهای دو بعدی (یا حتی برخی از بارکدهای تک بعدی را بخوانند.) همچنین نمیتواند بارکدهای مخدوش یا با چاپ بد، بارکدهای روی صفحه نمایشگر یا در محیط های پر نور بخواند.
بارکد خوان های نوری (CCD) تکنولوژی مدرن بارکد خوان را استفاده میکنند.عملکرد این بارکد خوانها مانند یک دوربین عکس برداری بروی تلفن همراه شما می باشد.نوع پیشرفته تر این بارکد خوان ها (Area Imager) توانایی خواندن بارکدهای دو بعدی را نیز دارد.بر خلاف بارکد خوان های لیزری، میتوانند بارکدهای مخدوش یا با چاپ بد، بارکدهای روی صفحه نمایش یا در محیط های پر نور را بخوانند.عمر آن عموما از نوع لیزری بیشتر است. مدل لیزری در نور کم یا به هنگام حرکت عملکرد مناسبی ندارند.همچنین بارکدها باید در فاصله بسیار نزدیک تر نسبت بارکد لیزری قرار بگیرند تا خوانده شوند.انتخاب بین این دو سری تکنولوژی بر اساس کسب و کار مشتری و بودجه خرید وی صورت می گیرد.از نظر قیمت لیزری ارزان تر از نوری میباشد.
همه تولیدات بارکد خوان میوا به صورت نوری است، که شامل Meva 1750 ، Meva Combo 3615، 4680 و 6700-2D هستند.این دستگاه ها هر کدام ویژگی و قابلیت های خاص خود را دارند که در ادامه به بررسی آن میپردازیم.
MBS 6700-2D: قادر است انواع بارکد دو بعدی و یک بعدی در کسری از ثانیه از روی پلاستیک و صفحه نمایش را بخواند.قابل استفاده در انبارها، بیمارستان ها، فرودگاه ها، سینماها، بانک ها و مشاغل مشابه میباشد.
4680 MBS: خواندن بارکدها در سخت ترین شرایط چاپی (حتی در حین لیرزش دست). مناسب برای مشاغل که نیاز به سرعت و دقت فوق العاده دارند. (نظیر آزمایشگاه ها، انبارها، فروشگاه هایی با مشتریان بسیار زیاد و..)
3615 MBS: سبک، راحت، و بسیار دقیق بوده.مناسب برای سوپر مارکت های بزرگ و سایر کسب و کارهای مشابه است.
MBS 1750: ترکیبی از کارکرد مطلوب با صرفه اقتصادی، و مناسب برای سوپر مارکت های کوچک میباشد.
تکنولوژی بارکد خوان میوا به دو دسته تک بعدی و دو بعدی دسته بندی میشود.دو بعدی به صورت یک مربع پیکسلی بوده و داده هایی را مانند اطلاعات محصول، تماس و یا URL یک سایت را نمایش میدهد. برای اسکن این نوع بارکد باید از دستگاهی که از تکنولوژی اسکن دو بعدی برخوردار است استفاده شود.تک بعدی به صورت یک مستطیل با خط های موازی بوده و شامل 12 عدد که رقم های ابتدایی آن به تولید کنندگان سریال مربوط بوده و بقیه ارقام مربوط به گروه خاص میباشد.
مزیت بارکد 2 بعدی نسبت به بارکد 1 بعدی
گنجایش 4000 حرف (بارکد تک بعدی تنها گنجایش 20 حرف را دارد)
استفاده در تبلیغات
کاهش خطای ورود دستی اطلاعات
ذخیره اطلاعات کامل مشتری، چک، داروهای بیمار، محصول در انبار، ملزومات اداری، و … در یک بارکد
راما سیستم عرضه کننده بروزترین تجهیزات فروشگاهی در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *