مطالب

آشنایی با برند دیتالاجیک

آشنایی با برند دیتالاجیک

آشنایی با برند دیتالاجیک را می توان به این شکل انجام داد که شرکت دیتا لاجیک اولین تولید کننده بارکد خوان در دنیا می باشد.

تاریخچه  بارکد خوان دیتا لاجیک  ، شرکت دیتا لاجیک اولین تولید کننده بارکد خوان در دنیا و پیشرو در زمینه ارتقاء مکانیزم و فناوری انواع بارکد اسکنر اعم از بارکد اسکنر صنعتی ، بارکد خوان فروشگاهی و غیره با قیمت مناسب بوده است.
شرکت دیتالوجیک به همراه 40 سال سابقه خود شهرت جهانی بسیار وسیعی را کسب نموده است .

آشنایی با برند دیتالاجیک در ابتدا

سال 1972 شرکت دیتالاجیک توسط آقای رومانو ولتا در خانه یک کشیش ( شهر بولونیا واقع در ایتالیا ) تاسیس گردید ، ابتدا محور دیتالاجیک تولید دستگاه های الکترونیکی بود.
اما با گذشت زمان جهت طراحی دستگاه ها به سمت سنسور های فوتوالکتریک روی آورد و در خط بسته بندی کارخانه های نساجی و غیره مورد بهره وری قرار گرفت .
سال 1974 عرضه بارکد خوان دیتالاجیک به سطح بین المللی رسید و با تاسیس یک دفتر کوچک در آلمان توزیع دستگاه های بارکدخوان به تمام کشور ها آغاز گردید.
سال 1976 محصولات دیتالاجیک وارد کشور ژاپن شد ، به علاوه به دلیل بازار خوبی که این محصولات در آمریکا داشت.
سال 1978 به عنوان اولین نماینده ی آمریکا فعالیت خود را شروع کرد و بعد از آن شرکت data logic برای تقویت شبکه فروش و خدمات به مشتریانش ، برای تمام کشورهای قاره اروپا نماینده رسمی قرار داد و طرفداران بسیاری را بدست آورد .
سال 1980 شرکت datalogic بعد از بررسی و پژوهش جهت پیدا نمودن مکانیسم اسکن قرائت قوی تر ، تکنولوژی اسکن نوری را معرفی کرد.
پیش از این تمامی بارکد خوان ها به صورت لیزری تولید می شدند ، این روش اسکن جدید ، منحصر به فرد و قوی تر از مدل قبل بود به همین دلیل به سرعت مورد استقبال قرار گرفت.
سال 1984 دستگاه بارکد خوان data logic برای اولین بار در فرودگاه لینیت واقع در میلان مورد استفاده قرار گرفت.
شرکت دیتا لاجیک با هدف گسترش فعالیت های بین المللی راهکار جدیدی را آغاز کرد ، مراکز تولید و فروش را گسترش داد.

آشنایی با برند دیتالاجیک ؛ بارکد خوان های حافظه دار

طی این سال تحقیقات جدیدی انجام شد ، در نتیجه شرکت دیتالاجیک به تکنولوژی بارکد خوان های حافظه دار به همراه فناوری RFID دست یافت .
کمپانی نامی دیتالاجیک در انتهای دهه ی 1980 توانست شرکت های تابع و توزیع کنندگان رسمی در تمام قاره ها ( آمریکا ، آسیا ، استرالیا ، آفریقا و اروپا ) داشته باشد ، آقای رومانو ولتا موسس این برند در سال 1993 مدیریت شرکت دیتالاجیک را به گروه جدید واگذار کرد.
طی 3 سال به همراه رشد سریع و پایدار در طی زمان کوتاهی به یک واقعیت صنعتی تبدیل و شهرت زیادی کسب کرد به همین دلیل این دوره نقطه عطف شرکت DATALOGIC نامیده شد .
کارخانه جدید تولید محصولات دیتا لاجیک در سال 1995 ( شهر پسکارا – ایتالیا ) شروع به کار کرد همچنین به منظور توسعه های تجاری در شرق آسیا با گروهی سرمایه گذار ژاپنی همکاری خود را آغار کرد.
با گذشت 2 سال توانست به تولید بارکد خوان موبایل کامپیوتر ( PDA ) را تولید کند ، سال 1999 برای اولین بار ، اداره پست از فناوری RFID دیتالاجیک استفاده شد.
دیتالاجیک سال 2000 را با شعار نو آوری در جهت رشد دوره جدیدی را آغاز کرد و راه حل خرید از فروشگاه ها بدون نیاز به صف به همراه سرعت و لذت خرید با استفاده از بارکد خوان PDA مطرح کرد.
همچنین پیش بینی نموده طی مدت زمان کوتاهی اکثر فروشگاه ها به این سیستم مجهز خواهند شد .
Datalogic یکی از پیشگامان واقعی در زمینه ی خواندن بارکد است ، این شرکت در سال 2005 خانواده بارکد اسکنر برتری را تولید و نام سری بارکد خوان ماژلان ( Magellan ) را بر روی آن گذاشت.
علاوه بر این سطح کیفیت اسکن محصولات را بسیار بالا برد ، سومین کارخانه دیتالاجیک به بزرگی 5.400 متر مربع در کشور چک تاسیس شد.

برند دیتالاجیک ؛ توسعه و گسترش

چند سال بعد از رئیس جمهور ایتالیا جایزه ی کسب و کار برای نوآوری را دریافت کرد ، سال 2009 پس از اروپا و ایالات متحده گسترش datalogic در آسیا ادامه یافت و کارخانه ی جدیدی در ویتنام افتتاح شد.
بدین صورت طراحی و تولید و در نهایت توزیع و خدمات پس از فروش در آسیا گسترش یافت و به استراتژی بین المللی این شرکت کمک زیادی نمود.
در ادامه آشنایی با برند دیتالاجیک باید گفت، سال 2015 دیتالاجیک 20% از سهام یک شرکت ایتالیایی پیشرو در زمینه RFID ( شناسایی فرکانس رادیویی ) و UHF ( فرکانس با پهنا باند و سرعت فوق العاده بالا ) خریداری نمود.
شرکت دیتالاجیک یک رهبر جهانی در خواندن و ضبط داده ها ، در بازار اتوماسیون صنعتی بوده و در سراسر جهان دارای 12 مرکز تحقیقاتی به همراه 350 مهندس که بیش از 1100 اختراع را تا به الان ثبت کرده اند. پله های نوآوری را طی می نماید.
امروزه بیش از یک سوم سوپر مارکت ، فروشگاه ها ، فرودگاه ها ، حمل و نقل و خدمات پستی از بارکد خوان دیتالاجیک استفاده می کنند .
راما سیستم نماینده فروش محصولات دیتالاجیک در ایران

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *