مطالب

نحوه عملکرد سیستم حضور و غیاب برای تشخیص چهره

نحوه عملکرد سیستم حضور و غیاب برای تشخیص چهره

دستگاه حضورغیاب تشخیص چهره چیست
دستگاه حضورغیاب تشخیص چهره(Face recognition attendance device)به سادگی مستلزم آن است که هر دستگاهی که دارای فناوری عکاسی دیجیتال است، تصاویر و داده های لازم برای ایجاد و ثبت الگو صورت فردی را که نیاز به شناسایی دارد، تولید و به دست آورد.
بر خلاف راه‌حل‌های شناسایی دیگر مانند رمز عبور، تأیید از طریق ایمیل، عکس‌های سلفی یا شناسایی اثر انگشت ، تشخیص چهره از الگوهای ریاضی و دینامیکی منحصربه‌فرد استفاده می‌کند که این سیستم را به یکی از امن‌ترین و مؤثرترین آنها تبدیل می‌کند .
هدف از دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره، از تصویر دریافتی، یافتن یک سری داده از همان چهره در مجموعه ای از تصاویر آموزشی در یک پایگاه داده است. مشکل بزرگ این است که اطمینان حاصل شود که این فرآیند در زمان واقعی انجام می شود، چیزی که برای همه ارائه دهندگان نرم افزار تشخیص چهره در دسترس نیست.
دستگاه حضورغیاب تشخیص چهره چگونه کار می کند؟
دستگاه حضور غیاب تشخیص چهره(Face recognition attendance device) با گرفتن یک تصویر ورودی از یک دستگاه دوربین به صورت دو بعدی یا سه بعدی بسته به ویژگی های دستگاه کار می کنند.
در این مقایسه چهره ها، تصویر دریافتی را بدون هیچ گونه حاشیه خطا تجزیه و تحلیل ریاضی می کند و تأیید می کند که داده با شخصی که باید از این سرویس استفاده کند یا درخواست دسترسی به برنامه، سیستم یا حتی ساختمان را دارد، مطابقت دارد .
بهترین دستگاه حضورغیاب تشخیص چهره چیست؟
دستگاه های حضورغیاب تشخیص چهره دیجی جهان به قدری قابل اطمینان هستند که شما هیچ گاه نگرانی از بابت هک دستگاه تشخیص چهره نخواهید داشت کافیست پس از نصب و راه اندازی دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره (Facial Recognition Attendance Machine) یک بار آن را به همراه نرم افزار حضور و غیاب با توجه به نیازها و برنامه های سازمانی خود تنظیم نموده و از خدمات آن بهره ببرید.
مزیت دستگاه های حضورغیاب تشخیص چهره نسبت به دستگاه های اثر انگشتی
صرفه جویی در زمان و کاهش بیماری با خرید دستگاه حضور غیاب تشخیص چهره:
زمانی که بیماری هایی مانند سرماخوردگی و ویروس کرونا یا آنفولانزا در بین کارمندان گسترش پیدا کند، حضور کارمندان در محل کار را کاهش می دهد. با استفاده از دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره، کارکنان می توانند در مدت زمان کوتاه تری وارد و از محل خارج شوند، زیرا نیازی به لمس و تماس فیزیکی با دستگاه حضور و غیاب جهت ورود و خروج نیست. این امر موجب صرفه جویی در زمان و همچنین به حداقل رساندن بیماری های گسترش یافته به علت تماس فیزیکی است.
دستگاه حضور غیاب تشخیص چهره برای محیط های کارگاهی، بخش های صنعتی، بخش های عمرانی، ساختمان سازی، تراشکاری و کلا محیط هایی که افراد بنا به کارشان دارای اثر انگشت سالمی نیستند و استفاده فیزیکی از بدن خود برای انجام کارها می نمایند، می تواند مفید واقع شود. اما در مکان هایی نظیر محیط های اداری، ارگان دولتی و غیره که محیط کار سالم و بدون دغدغه و دخالت اعضای بدن صورت می گیرد استفاده از دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی می تواند انتخاب مناسبی جهت کنترل تردد ها باشد.
دستگاه های حضور و غیاب با تشخیص چهره دارای ثبت تعداد تردد بیشتری نسبت به دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی می باشند و برای مکان هایی که بالای ۱۰۰ نفر پرسنل دارند می تواند انتخاب مناسبی واقع شود اما در اداره های کوچک که دارای پرسنل کمتری می باشند استفاده از دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی از نظر اقتصادی به صرفه تر خواهد بود.
نحوه عملکرد سیستم حضور و غیاب برای تشخیص چهره
اکثر دفاتر و ساختمان‌های دولتی از سیستم‌های بیومتریک برای ورود در ساعات کاری و محدود کردن دسترسی به افرادی که مجاز هستند می‌شوند. تشخیص چهره اکنون در بسیاری از افراد برای این منظور اجرا می شود، اما به دلیل احتمال تکراری و تقلب، هنوز هم تا حد زیادی به حسگر اثرانگشت متکی هستند. نکته مهم این است که اثر انگشت کاری است که به تلاش نسبتاً بیشتر نیاز دارد.
در حال حاضر بیشتر رویدادها مانند کنفرانس‌های بزرگ شرکتی و کنسرت‌های موسیقی هنوز به بلیط‌ها، مجوزها و اسکن بارکدها متکی هستند.
وقتی تعداد مخاطبان به صدها و حتی هزاران نفر رسید، ناکارآمدی سیستم‌های کنونی نشان می‌دهد. بررسی بلیط و اسکن بارکد روندی است که بسته به تغییرات متعددی ممکن است زمان ببرد.
معرفی تشخیص چهره این ناکارآمدی ها را کاهش می دهد زیرا اکثر سیستم های تشخیص چهره می توانند این کار را در کمتر از دو مرحله انجام دهند. فقط جمع آوری تصاویر شرکت در زمان صدور مجوز رویداد است.
این امر همچنین موارد فروش مجدد بلیط و همچنین استفاده از بلیت های دزدیده یا مفقود شده توسط افرادی را که رسمی بلیت بیشتر، کاهش می دهند.
تشخیص چهره در سیستم های حضور و غیاب
کیفیت تصویر
مرجع کیفیت تصویر نقش مهمی در روند شناسایی دارد. اگر این تصویر به اندازه کافی بالا نباشد، می‌تواند باعث فریب دوربین‌ها شود و این تصور ایجاد شود که فرد اسکن شده مشابه عکس نیست. یک راه حل این آسان است که مطمئن شوید که هم تصاویر مرجع و هم اسکن توسط دوربین های مشابه انجام می شود.
ذخیره سازی
بسته به کیفیت داده های ورودی، یک دستگاه حضورغیاب تشخیص چهره به مقدار مناسبی از ذخیره سازی نیاز دارد. اگر جمع‌آوری‌شده از کیفیت بالاتر باشد و در فضای ذخیره‌سازی تعداد زیادی برای رویدادها با توجه به نیاز مورد نیاز باشد، ممکن است مشکل‌ساز باشد.
زاویه
بسیاری از سیستم‌های غیرمجاز تشخیص چهره نمی‌توانند چهره‌هایی را نشان دهند که در زوایایی به جز مستقیم در دوربین عکاسی گرفته شده‌اند، در نظر گرفته می‌شوند. عیب این کار باعث می شود که باعث شود و کارآمدتر شدن روند حضور و غیاب می شود.
پس از آنچه گفته می شود و انجام می شود، سیستم حضور و غیاب برای تشخیص چهره می تواند به عنوان انبوهی از صنایع مفید باشد. میزان صرفه جوئی در زمان و حذف خطای انسانی باعث می شود که پروسه تری انجام شود. در دیجی جهان ما دائماً به دنبال توسعه بهترین فناوری تشخیص چهره برای صنایع مختلف هستیم. این تنها برای تشخیص چهره است و ما شروع می کنیم که می توانیم به چیزهای بیشتری دست پیدا کنی
مزایای سیستم حضور و غیاب تشخیص چهره در سال ۲۰۲۱
اکنون،بیایید به مزایای کلیدی نصب سیستم مدیریت حضور و غیاب تشخیص چهره نگاه کنیم:
صرفه جویی در زمان
شروع با موثرترین و مهم ترین مزیت یعنی صرفه جویی در زمان. همانطور که افراد موفق می گویند “صرفه جویی در زمان = صرفه جویی در پول”، این درست است زیرا صرفه جویی در زمان در محل کار می تواند بهره وری را افزایش دهد. اجازه دهید توضیح دهیم که چگونه: تصور کنید یکی از کارمندان شما صبح به دفتر می رسد، اولین کاری که انجام می دهد چیست؟ حضور او را درست علامت گذاری کنید؟
و هنگامی که برای ورود به حضور خود می رود، صفی از مردم را می بیند که منتظر نوبت خود هستند. فکر نمی کنید چند دقیقه مهم برای او هزینه داشته باشد؟ همان زمانی که می توانست روی کار سرمایه گذاری کند. خوب، اگر شما یک دستگاه حضورغیاب تشخیص چهره دارید، می توان از تمام این دردسرها جلوگیری کرد و کارمندان شما می توانند در کمترین زمان به سر کار برو
دستگاه حضور غیاب چهره
امنیت بالا
این سیستم ها نه تنها سریع هستند، بلکه در زمینه امنیت نیز بسیار پیشرفته هستند. سیستم حضور و غیاب دوربین تشخیص چهره دارای ویژگی‌های متعددی مانند نقض Imposter، برچسب‌گذاری مکان و مشکوک شدن به صورت است. به عبارت ساده تر، اگر سیستم هر چیزی مشکوک یا یک چهره ناشناس را تشخیص دهد، هشداری را برای افراد مجاز ارسال می کند. این امر خطر سرقت یا تصادف را از محل کار از بین می برد. جدای از آن، این سیستم های حتی می توانند چندین چهره را با هم تشخیص دهند.
ردیابی زمان آسان
ورود دستی حضور و غیاب همیشه دقیق نیست. مردم لحظه دقیق ورود یا خروج را به خاطر نمی آورند، بنابراین داشتن اعداد دقیق یک چالش است. با این حال، اگر به سیستم حضور و غیاب تشخیص چهره تغییر دهید، زمان و مکان دقیق ورود و خروج شما را ثبت می کند.
تنها کاری که باید انجام دهید این است که از کارمندان خود بخواهید روی یک سلفی از برنامه حضور و غیاب خود کلیک کنند. حضور شما بدون هیچ مشکلی ثبت می شود.
بهره وری
اگر یک سیستم خودکار در محل کار خود تنظیم کرده اید، نیازی نیست یک فرد اختصاصی را برای مراقبت از آمدن و رفت و آمد نیروی کار خود اختصاص دهید. همه چیز کامپیوتری است و پس از نصب سیستم، بدون هیچ زحمتی و بدون وابستگی به کسی کار می کند. به این ترتیب نه تنها در زمان صرفه جویی می کنید بلکه در منابع و بهره وری خود نیز صرفه جویی می کنید و در صدر قرار می گیرید.
علاوه بر این، بخشی که برای مدیریت کارکنان کار می کند، یعنی منابع انسانی، می تواند راحت باشد و روی وظایف دیگر تمرکز کند.
آسان برای مدیریت
مدیریت فعالیت های روزانه یک فرد، زمان ورود، زمان خروج سخت است. مدیریت یک چیز برای صدها نفر حتی دشوارتر است. تصور کنید کسی از شما در مورد جزئیات حضور و غیاب یک کارمند در ماه گذشته سوال کند. مدتی طول می کشد تا به این جزئیات بروید. اما نه با مدیریت حضور و غیاب خودکار. می‌توانید در هر زمان و تنها با چند کلیک، به عقب پیمایش کنید و جزئیات هر کارمندی را بازیابی کنید
مزایای دیگر
همچنین بررسی های راه حلی برای زنده بودن چهره ارائه می دهد و از خطر احراز هویت چهره از طریق عکس های ثابت یا فیلم های در حال اجرا جلوگیری می کند. همچنین گردش کار و تجزیه و تحلیل قابل تنظیم را برای تشخیص و گزارش ناهنجاری ارائه می دهد.

راما سیستم عرضه کننده انواع دستگاه های حضور و غیاب در ایران.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *