توجه : به علت نوسانات ارز و تغییرات شدید قیمت ها خواهشمند است قبل خرید تماس بگیرید
مطالب

عملکرد دستگاه تشخیص چهره

عملکرد دستگاه تشخیص چهره

عملکرد دستگاه تشخیص چهره ؛ دوربین تشخیص چهره بیومتریک، نقاط خاص و گره های روی صورت را شناسایی و سپس این داده ها را همراه با هویت آن شخص ذخیره می کند.

دوربین تشخیص چهره بیومتریک، نقاط خاص و گره های روی صورت، از جمله ساختار استخوانی جمجمه را شناسایی و سپس این داده ها را همراه با هویت آن شخص ذخیره می کند.

این سیستم فرآیند مهمی دارد که باید در ابتدا اجرا شود تا این اطمینان حاصل شود، در هنگام شناسایی گروهی افراد، تمام داده ها به یک سیستم وارد می شود و به راحتی در دسترس قرار می گیرد تا تست های تشخیص چهره انجام گیرد.

اطلاعات در حین ذخیره، رمزنگاری می شود تا به راحتی بدان نفوذ نشود.سیستم تشخیص چهره ی بیومتریک، یکی از قابلیت های دستگاه بیومتریک برای شناسایی چهره ی افراد است.

فناوری تشخیص هویت، از طریق دو روش دستیابی به سیستم امنیتی و یا اطلاعات ذخیره شده­ ی فرد، چهره ی شخص را با داده های موجود در سیستم تطبیق می دهد.
دوربین تشخیص چهره ی بیومتریک، گره های هندسی صورت فرد را ترسیم کرده و سپس این داده ها را همراه با هویت آن شخص ذخیره می کند.

 

عملکرد دستگاه تشخیص چهره ؛ چگونگی انجام فرآیند تشخیص

این سیستم فرآیند مهمی دارد که باید در ابتدا اجرا شود تا این اطمینان حاصل شود در هنگام شناسایی گروهی افراد، تمام داده ها به یک سیستم وارد می شود و به راحتی در دسترس قرار می گیرد تا تست های تشخیص چهره انجام گیرد.

اطلاعات در حین ذخیره، رمزنگاری می شود تا به راحتی قابل دسترس نباشد. سپس نقاط خاص و گره های روی صورت، از جمله ساختار استخوانی جمجمه را شناسایی و اطلاعات دقیق را ذخیره می کند تا در فرایند تشخیص چهره اشتباهی رخ ندهد.

سیستم بیومتریک، بیشتر به دنبال تامین و تحقق اهداف امنیتی است و در مقایسه با سیستم های امنیتی دیگر، بسیار دقیق تر عمل می کند. فناوری اثر انگشت و تشخیص چهره که بیومتریکی هستند، دسترسی به فرد و یا مظنون مورد نظر را میسر می کند.

به هنگام نیاز به تامین امنیت حریم شخصی و اموال، دستگاه بیومتریک چهره فرد را اسکن می کند و به فرد، یا اجازه ی ورود می دهد و یا مانع او می شود.

این ابزارها به طور خودکار عمل می کنند و همین که روشن می شوند و چهره ی افراد در آن نمایش داده می شود، مراحل تشخیص هویت انجام شده و مطابق آن نتایج نشان داده می شود.

در پی پیشرفت تکنولوژی، سیستم بیومتریک، حبوبیت جهانی پیدا کرده و سازندگان آن به دنبال ارتقای این سیستم هستند تا آن را با فناوری سه بعدی ترکیب کنند و ابزاری کارآمدتر و دقیق تر ارائه دهند.

بسیاری از سازمان ها، از دستگاه حضور و غیاب بیومتریک، در راستای نظارت بر حضور و غیاب کارمندان استفاده می کنند.

برخی از شرکت ها از سیستم بیومتریک اثر انگشت و برخی از سیستم بیومتریک تشخیص چهره استفاده می کنند. در هر دو مورد در ابتدا، اطلاعات فیزیکی کارمندان وارد شده و انگشت یا چهره فرد اسکن می شود.

 

مزیت های سیستم حضور و غیاب

این سیستم دارای مزیت است چرا که زمان ورود و خروج کارمندان را نشان می دهد. دستگاه تمام داده ها را ذخیره می کند و در مواقع لازم برای ثبت به اداره کل فرستاده می شود.

اگر کارمندان تاخیر داشته باشند و یا اصلا گزارشی در مورد ورود و خروجشان داده نشده باشد این اطلاعات در زیر نام آن کارمند ثبت می شود.

برای اطمینان از اینکه این سیستم کار می کند، چهره ی فرد نباید حالت های متفاوتی داشته باشد و در طول فرآیند اسکن اولیه، صورت شخص باید حالتی آرام داشته باشد.

سیستم های شناسایی هویت بیومتریک چند نوع هستند شامل: DNA، رگ کف دست، تشخیص چهره، بوی کف دست، هندسه ی دست و عنبیه چشم.

تمام این موارد با سناریوهای متفاوت با هدف شناسایی دقیق شخص به کار گرفته می شود.

راما سیستم ارائه دهنده انواع سیستمهای کنترل تردد و حضور و غیاب.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × دو =

peyk-50x50

ارسال کالا با پیک

ارسال سریع کالا برای مشتریان تهران توسط پیک موتوری

car-50x50

ارسال کالا با باربری

ارسال کالا به شهرستان توسط شرکتهای باربری

tipax-50x50

خدمات تحویل تیپاکس

تحویل کالا برای شهرستانهایی که تیپاکس در انها فعالیت دارد

post-50x50

پست کالا به تمام نقاط

تحویل کالا برای شهرستانهایی که تیپاکس در انها فعالیت دارد

X
Open chat
گفتگو با راما سیستم
منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات تم -> سربرگ -> منو -> منو موبایل (دسته ها)

سبد خرید

خروج
سایدبار کلید اسکرول خودکار به بالا