مطالب

دستگیره دیجیتال با برق کار می کند یا باتری؟

قفل الکترونیکی با برق کار می کند یا باتری؟

با شنیدن اسم قفل های الکترونیکی خیلی ها به اشتباه به این فکر می افتند که  این قفل های هوشمند با برق کار می کنند و در صورت قطع برق ممکن است از کار بیفتند یا این امکان وجود دارد که سارقان با قطع کردن عمدی جریان برق سعی در باز کردن درب بنمایند. اما این موضوع اشتباه است ، در واقع منبع تغذیه این قفل ها در داخل قفل وجود دارد و تنها با چند عدد باتری قلمی کار می کند که از خارج امکان دسترسی به آن وجود ندارد.

باتری که در قفل الکترونیکی مورد استفاده قرار می گیرد باتری های معمولی قلمی یا همان باتری ای ای است. بستگی به نوع قفل الکترونیکی برای هر قفل به ۴ تا ۸ باتری احتیاج داریم و و در شرایط نرمال این باتری ها می توانند تا یک سال کار کنند. تقریبا یک هفته قبل از اتمام باتری ها دستگاه شروع به الارم دادن برای تعویض باتری می کند. اگر ظرف این مدت باتری ها تعویض نشود و باتری قفل دیجیتال تمام شود می توان با استفاده از یک باتری کتابی معمولی و متصل کردن آن به منبع تغذیه قفل را به کار انداخت و با وارد کردن رمز درب را گشود و باتری های قفل را تعویض نمود.

قفل الکترونیکی با برق کار می کند یا باتری؟

قفل الکترونیکی با برق کار می کند یا باتری؟

بهتر است که باتری مورد استفاده برای قفل ها باتری های استاندارد و برند های معتبر باشد تا خللی در عملکرد قفل ها ایجاد نشود و لازم نباشد هر چند هفته یک بار باتری ها تعویض شود.

البته انواع متفاوتی از قفل های الکترونیکی وجود دارند ، در نتیجه ممکن است برخی با اقسام دیگر باتری ها کار کنند. برای مثال بعضی از قفل های الکترونیکی با باتری های لیتیومی و قابل شارژ کار می کنند. قفل های دیجیتال دارای مصرف بسیار پایینی هستند و همین امر یکی دیگر از دلایل محبوبیت آن هاست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *