مطالب

راهنمای خرید بارکد خوان

بارکد معمولا در تمام صنایع تولیدی و خدماتی استفاده می شود و پیرو آن استفاده از بارکد خوان هم ناگزیر می شود. امروزه کمتر کالایی را مشاهده می کنیم که برچسب بارکد به روی آن وجود نداشته باشد. بارکدها در تمام صنایعی که وابسته به ورود اطلاعات از طریق کامپیوتر هستند مانند خرده فروشی ها، کارگاه های تولیدی، حمل و نقل، قیمت بندی اتوماتیک فروشگاه ها، گزارشات تولید، خدمات عمومی سازمان ها و غیره وارد شده اند، و بازار خرید دستگاه بارکد خوان هم رونق بیشتری گرفته است. با توجه به بازار بی ثابت این روزها و قیمت های پرنوسان کالاها، تلاش برای پیدا کردن یک بارکد خوان ارزان و باکیفیت از دغدغه های اکثر مخاطبان این دستگاه است. این متن با دسته بندی انواع بارکد اسکنر و ویژگی های آنها، متقاضیان را با برندهای پرتقاضا و باکیفیت و بارکد خوان ارزان قیمت آشنا می کند.

بارکد معمولا در تمام صنایع تولیدی و خدماتی استفاده می شود و پیرو آن استفاده از بارکد خوان هم ناگزیر می شود. امروزه کمتر کالایی را مشاهده می کنیم که برچسب بارکد به روی آن وجود نداشته باشد. بارکدها در تمام صنایعی که وابسته به ورود اطلاعات از طریق کامپیوتر هستند مانند خرده فروشی ها، کارگاه های تولیدی، حمل و نقل، قیمت بندی اتوماتیک فروشگاه ها، گزارشات تولید، خدمات عمومی سازمان ها و غیره وارد شده اند، و بازار خرید دستگاه بارکد خوان هم رونق بیشتری گرفته است. با توجه به بازار بی ثابت این روزها و قیمت های پرنوسان کالاها، تلاش برای پیدا کردن یک بارکد خوان ارزان و باکیفیت از دغدغه های اکثر مخاطبان این دستگاه است. این متن با دسته بندی انواع بارکد اسکنر و ویژگی های آنها، متقاضیان را با برندهای پرتقاضا و باکیفیت و بارکد خوان ارزان قیمت آشنا می کند.در ادامه مطلب با راما سیستم همراه باشید.

انواع بارکد خوان

قیمت بارکد خوان مانند دیگر تجهیزات الکترونیک در صنایع مختلف، وابسته به تکنولوژی به کار رفته، کشور سازنده، سال ساخت، نوع بارکد خوان، دوام و پشتیبانی از محصول تولیدی است. برای مثال بارکد خوان میندئو که ساخت کشور چین است، از برندهایی است که به صورت دوره ای در این صنعت فعالیت می کند، و هیچ پشتیبانی در قبال محصول تولیدی به خریداران ارائه نمی دهد، همین امر باعث شده بارکد خوان میندئو در کنار انواع بارکد اسکنر ارزان قرار بگیرد. در عین حال در همین برند هم نوع بارکد خوان می تواند در تعیین قیمت بارکد خوان تاثیر داشته باشد. چنانچه بارکد خوان لیزری باشد یا بارکد خوان بی سیم باشد، طبعا قیمت گذاری بالاتری در قیاس با نمونه های بارکد خوان سیمی و بارکد خوان نوری خواهد داشت. برندهای متنوعی در ساخت بارکد خوان فعالیت می کنند، که قیمت بارکد خوان هم با توجه به کارایی آنها تغییر می کند، بنابراین می توان مطابق با بودجه افراد و بررسی انواع برندها به یک بارکد خوان ارزان مطابق با فعالیت شرکت دست یافت. در چنین نگاهی می توان زمینه کاری را با بارکد خوان منطبق کرد که آیا نیازمند بار کد خوان فروشگاهی هستید یا بارکد خوان صنعتی. بارکد خوان فروشگاهی عموما ارزان تر از انواع صنعتی است. بارکد خوان یک دستگاه برای شناسایی و خواندن بارکد روی محصولات است و تکنولوژی ساخت آن هم مانند دیگر سیستم های دیجیتالی مراحل رشد و توسعه خود را گذرانده است. بارکد خوان در واقع ساز و کاری شبیه به یک اسکنر وابسته به یک منبع نوری دارد، که سیگنال های نوری را به الکتریکی تبدیل می کند. بارکد خوان قلمی، بارکد اسکنر لیزری، بارکد خوان CCD، بارکد خوان همراه با دوربین، بارکد خوان چند پرتو یا بارکد خوان رومیزی که عموما در مراکز خرید استفاده می شود به فرایند استخراج اطلاعات از بارکدها سرعت بیشتری می بخشد و بارکد خوان های دوربین تلفن همراه و تلفن های هوشمند به ترتیب گویای سیر پیشرفت و تکامل در فناوری انواع بارکد خوان است. و هر چه امکانات و تکنولوژی به کار رفته در بارکد خوان بیشتر باشد قیمت آن هم بالاتر می رود. پس اگر نیاز ما یک بارکد خوان ارزان و مقرون به صرفه است، باید تمام این فاکتورها را در نظر بگیریم.

نقش برندهای سازنده در قیمت انواع دستگاه بارکد خوان اهمیت بالایی دارد و اگر بخواهیم انواع دستگاه هایی را که در کشور ما عرضه و پشتیبانی می شوند، به ترتیب از بارکد خوان ارزان تا گران مورد بررسی قرار دهیم، می توان به بارکد خوان میندئو، بارکد خوان اکسیوم، بارکد خوان هانیول، بارکد خوان مترولاجیک و بارکد خوان دیتالاجیک اشاره کرد. همان طور که قبلا هم به آن اشاره شد بارکد خوان میندئو به علت کیفیت پایین، تولید دوره ای و عدم ضمانت و پشتیبانی در بازارهای بین المللی به عنوان یک بارکد اسکنر ارزان شناخته شده است و استقبال چندانی هم از آن نشده است. بارکد خوان دیتالاجیک از معتبرترین و مشهورترین برندهای خارجی است، که تنوع تولیدات بالایی دارد. و قیمت آنها از 900 هزارتومان تا چندین ملیون تومان متغیر است، بنابراین نمی توان بارکد خوان دیتالاجیک را در کنار دسته بارکد خوان ارزان قرار داد.

در میان تمام این برندهای توزیع شده بارکد خوان اکسیوم از باکیفیت ترین و در عین حال مقرون به صرفه ترین برندهای بارکد اسکنر خارجی است، که نمایندگی های بسیاری از آن پشتیبانی می کنند. قیمت ایده آل در کنار دوام، پشتیبانی و ضمانت بارکد خوان اکسیوم توجه خریداران دستگاه های بارکد خوان ارزان و با کیفیت را به سمت خود جلب کرده است. بارکد خوان اکسیوم ساخت کشور چین است، و به علت قیمت بسیار مناسب و ایده آل در کنار کیفیت بالای ساخت در بازارهای جهانی بسیار مشهور است. البته نام بردن از این دستگاه کاملا نظری کلی است و خریداران باید بسته به نیازها و انتظاری که از یک بارکد اسکنر دارند به خرید بارکد اسکنر اقدام کنند. چه بسا یک بارکد خوان لیزری سیمی برای برخی قیمتی میانه داشته باشد و برای برخی دیگر گران قیمت تلقی شود. بنابراین پیشنهاد این مطلب تنها در حد محدود کردن انتخاب ها برای خرید بارکد اسکنر ارزان و نام بردن از برخی از انواع آن است.

قیمت بارکد خوان

راما سیستم از باسابقه ترین نمایندگی های فروش تجهیزات اداری و صنعتی است، که با مراجعه به وبسایت این فروشگاه می توانید لیست کاملی از انواع دستگاه های بارکد خوان ارزان قیمت تا گران قیمت را مشاهده، و توضیحات هر کدام از آنها را هم به طور مفصل مطالعه نمایید. در این فروشگاه اینترنتی علاوه بر مقایسه محصولات، امکان مشاوره تلفنی و حضوری با کارشناسان تجهیزات هم وجود دارد، که خریداران را در انتخاب یک بارکد خوان ارزان متناسب با زمینه کاریشان راهنمایی می کنند. تجربه نزدیک به یک دهه در فروش ادوات و لوازم اداری و کسب اعتماد هزاران هزار مشتری از سرتاسر ایران به سبب شده است تا راما سیستم قادر باشد خود را به عنوان منبعی بزرگ برای خرید لوازم اداری و فروشگاهی، به خصوص خرید بارکد خوان ارزان قیمت معرفی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *