راما سیستم

راما سیستم


محصولات

کنترل تردد در چه مکان هایی ضروری است؟

0


کنترل تردد در چه مکان هایی ضروری است؟

منتشر شده در 1402/02/17

دستگاه کنترل تردد برای استفاده در چه مکان هایی ضروری است؟

یکی از دستگاه های مورد نیاز هر شرکت یا محل کار دستگاه کنترل تردد است. در زمینه امنیت فیزیکی و امنیت اطلاعات، کنترل دسترسی و تردد و محدودیت انتخابی دسترسی به یک مکان بسیار مهم است. با استفاده از دستگاه تردد می توان به راحتی رفت و آمد افراد را کنترل کرد. دستگاه های کنترل تردد می توانند متناسب به مکانی که در آن به آن ها نیاز است دارای انواع مختلفی باشند.

چه مکان هایی نیاز به دستگاه کنترل تردد دارد؟

به طور کلی هر مکانی که از نظر امنیتی مهم باشد نیاز به کنترل تردد دارد، امروزه حتی کنترل تردد برای خانه ها نیز مهم است. کنترل تردد در مکان های پر رفت و آمد مانند بیمارستان ها، فرودگاه ها و ورزشگاه ها مهم بوده و کار مشکلی است بنابراین باید از نوع قدی آن ها برای کنترل تردد استفاده کرد. درواقع دستگاه کنترل تردد در ورودی یا همان دروازه و گیت تردد محل های عبور و مرور قرار داده می شوند. از دستگاه کنترل تردد برای کنترل رفت و آمد در مراکز مختلف و سازمان ها نیز استفاده می شود.

دستگاه کنترل تردد را می توان برای مکان های مختلفی مانند قسمت هایی که فایل های مهم و حساس دارند و مکان هایی که موارد امنیتی در آن ها نگهداری می شود، استفاده کرد. دستگاه کنترل تردد برای اتاق، سرورپارکینگ، ورودی ایستگاه های اتوبوس، ورودی مترو ها، منازل، داروسازی ها، اتاق های امنیتی و بیمارستان ها قابل استفاده است. حتی دانشگاه ها و مراکز نظامی نیز از دستگاه کنترل تردد برای کنترل رفت و آمد گیت های ورودی و خروجی استفاده می شود.

سیستم دستگاه کنترل تردد چگونه کار می کند؟

در ابتدا یک کد اعتبار مانند اطلاعات مدرک که معمولا یک عدد است به خواننده ارائه می شود و آن فرد اطلاعات را به یک پانل کنترل، یک پردازنده بسیار قابل اعتماد می فرستد. پانل کنترل شماره اعتبار را به یک لیست کنترل دسترسی ارسال می کند. هنگامی که دسترسی بر اساس لیست کنترل دسترسی رد می شود و درب قفل می شود. اگر بین اعتبارنامه و لیست کنترل دسترسی مطابقت داشته باشد، کنترل پنل یک رله را انجام می دهد که به نوبه خود درب را باز می کند. در دستگاه کنترل تردد یک چراغ قرمز چشمک زن برای دسترسی ممنوع و یک چراغ سبز فلش برای دسترسی آزاد طراحی شده است.

هدف دستگاه کنترل تردد چیست؟

هدف کنترل دسترسی این است که اجازه ورود به ساختمان یا دفتر را فقط به کسانی که مجاز به حضور در آن هستند، داده شود. قفل اتوماتیک همراه با کلید از وسایل استاندارد برای کنترل تردد بوده اند اما در عصر حاضر شرکت ها می خواهند تمام ورودی ها و خروجی ها و رفت و آمدها را تحت نظر گرفته و کنترل کنند، اما آنها همچنین می خواهند راهی برای نظارت و مدیریت دسترسی داشته باشند. کلید ها اکنون اطلاعات را به سیستم های کنترل دسترسی الکترونیکی مبتنی بر کامپیوتر منتقل کرده اند که دسترسی سریع و راحت به افراد مجاز را می دهد در حالی که دسترسی به موارد غیر مجاز را رد می کنند.

مهم ترین قسمت یک دستگاه کنترل تردد چیست؟

همان طور که می دانید در گذشته مهم ترین قسمت یک سیستم کنترل یک کلید بود اما در حال حاضر مهمترین قسمت های سیستم های کنترل تردد کارت ها و آی دی کارت هایی هستند که به افراد داده می شوند.

مزایای استفاده از دستگاه کنترل تردد
  • بالا رفتن امنیت: استفاده از دستگاه کنترل تردد باعث بالارفتن امنیت می شود. شما به راحتی می توانید راه های ورود خروج خود را با استفاده از دستگاه کنترل تردد، کنترل کنید.
  • بالا رفتن نظم: استفاده از دستگاه کنترل تردد باعث بالا رفتن نظم و کنترل راحت تر و بهتر رفت و آمدها می شود دیگر نیازی به وجود نگهبان به صورت فیزیکی نیست و به راحتی با استفاده از یک کد به راحتی نظم برقرار می شود.
  • شمارش افراد: گاهی اوقات تحت نظارت دستگاه کنترل تردد شمارش افراد نیز صورت می گیرد. به عنوان مثال ممکن است در برخی از مناطق نیازی به شناسایی افراد نباشد و فقط تعداد تردد ها و نوع آن ها مورد کنترل قرار گیرد.
  • استفاده از زمان: استفاده از این سیستم برای کنترل تردد باعث صرفه جویی در زمان و انرژی می شود. دیگر نیاز نیز نیست وقت زیادی برای کنترل و شناسایی افراد صرف شود. وقتی برای بحث کردن با افراد مختلف هدر نمی رود و به راحتی هرکس که دارای کارت و مشخصات ورود باشد به راحتی اجازه ی ورود پیدا می کند. این دستگاه های کنترل را می توان به راحتی به گوش های موبایل نیز متصل کرد و آن ها را از هرفاصله ای کنترل کرد.
انواع دستگاه کنترل تردد

دستگاه کنترل تردد نفر براساس دو سیستم انجام می شود

روش های غیر بیومتریکی:

این روش کنترل تردد با استفاده از کارت، پسوورد و یا پین صورت می گیرد. این روش شامل اطلاعات شخصی افراد نیست بسیار ساده است اما امکان دزدیده شدن این پین ها وجود دارد. ممکن است بتوان این آی دی کارت ها را کپی کرد و از آن ها سو استفاده کرد. امکان گم شدن این کارت ها نیز می تواند از اشکالات این روش باشد.

روش های بیومتریکی:

روش های بیومتریکی شامل شناساگر شخص بر مبنای مشخصات فیزیولوژیکی (اثر انگشت، چهره، شبکیه چشم، قرنیه) یا رفتاری (امضاء) می شوند. این روش نسبت به روش غیربیومتریکی دارای اتکا و اطمینان بیشتری است زیرا یک ویژگی ثابت و منحصر به فرد شخص محسوب می شود و امکان کپی کردن و سرقت این نوع از اطلاعات کم تر است. در واقع در این مدل از دستگاه های کنترل تردد ویژگی های شخصیتی و رفتاری افراد به یک سری داده تبدیل می شود.

برای پروژه های خود از مشاوره با کارشناسان راما سیستم استفاده نمایید تماس با 28426