مطالب

کرونا و رعایت اصول بهداشتی دستگاه های حضور و غیاب

کرونا و رعایت اصول بهداشتی دستگاه های حضور و غیاب

با توجه به شیوع بیماری های مسری در کل دنیا به خصوص ویروس کرونا که باعث شده افراد زیادی بیمار شوند و یا جان خود را از دست بدهند.در ادامه مطلب با راما سیستم همراه باشید.
چند توصیه و راه کار بهداشتی :
از تماس با بیماران اجتناب شود
شستن دستها با اب و صابون به صورت مکرر (یا استفاده از محلول حاوی الکل)
دهان، صورت، چشم ها و بینی لمس نشوند.
پوشیدن ماسک در تماس با بیماران و یا افراد مشکوک به بیماری
اگر خود مبتلا هستید برای محافظت از دیگران نکات زیر توصیه می شود:
از منزل حتی الامکان خارج نشوید.
دستهای خودرا مکررا با آب و صابون بشویید.
در هنگام سرفه و عطسه از دستمال استفاده کنید.
با توجه به اینکه ویروس کرونا از طریق تماس دست با اجسام آلوده انتقال میابد توجه شما را به ذکر چند نکته در استفاده از دستگاه های حضور و غیاب اثر نگشت جلب مینماییم:
توصیه میگردد در صورت امکان هر دو ساعت یکبار سنسور اثر انگشت، دکمه ها و LCD Touch دستگاه حضور و غیاب را ترجیحا با الکل ضدعفونی فرمایید.
لزوم استفاده از دستگاه های تشخیص چهره و شناسایی از طریق کارت و تگ و اسکن کف دست بدون لمس دستگاه میتواند روشهایی باشد که به هیچ وجه باعث انتقال بیماریهای واگیر دار همچون آنفولانزا و کرونا نمیگردد.
مزیت های بهداشتی در استفاده از دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره
با توجه به عدم تماس فیزیکی افراد با دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره، امکان انتقال ویروس و باکتری از افراد ناقل بیماری به افراد سالم از میان می رود. یکی از معایب عمده استفاده از دستکاه حضور و غیاب اثرانگشتی به ویژه در بیمارستان ها و مراکز بهداشتی – درمانی، امکان انتقال آلودگی به واسطه تماس مستمر انگشت افراد با سنسور اثرانگشت دستگاه حضور و غیاب می باشد. بنابر از منظر بهداشتی، استفاده از دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره مزیت محسوب می گردد.صرفه جویی در زمان و کاهش بیماری: زمانی که بیماری هایی مانند سرماخوردگی و ویروس ها در بین کارمندان گسترش پیدا کند می تواند حضور کارمندان در محل کار را کاهش دهد. با استفاده از دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره ، کارکنان می توانند در مدت زمان کوتاه تری وارد و از محل خارج شوند زیرا نیازی به لمس کردن سطح دستگاه حضور و غیاب جهت ورود و خروج نیست. این امر موجب صرفه جویی در زمان و همچنین به حداقل رساندن بیماری های گسترش یافته به علت تماس فیزیکی است.
دستگاههای حضور و غیاب تشخیص چهره برای محیط های کارگاهی، بخش های صنعتی، بخش های عمرانی، ساختمان سازی، تراشکاری و کلا محیط هایی که افراد بنا به کارشان دارای اثر انگشت سالمی نیستند و استفاده فیزیکی از بدن خود برای انجام کارها می نمایند، می تواند مفید واقع شود. اما در مکان هایی نظیر محیط های اداری، ارگان دولتی و غیره که محیط کار سالم و بدون دغدغه و دخالت اعضای بدن صورت می گیرد استفاده از دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی می تواند انتخاب مناسبی جهت کنترل ترددها باشد.
دستگاه های حضور و غیاب تشخیص چهره دارای ثبت تعداد تردد بیشتری نسبت به دستگاه های حضور و غیاب اثر انگشتی می باشد . راما سیستم مجری فروش و نصب انواع سیستمهای حضور و غیاب در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *